Práce při mateřské: 5 nejčastějších otázek, na které jste se bála zeptat

Práce při mateřské: 5 nejčastějších otázek, na které jste se bála zeptat
10.5.2024

Když čerpáte mateřskou dovolenou, neznamená to, že musíte zůstat doma a nemůžete si přivydělat. Řekněme si to upřímně, rodičovství není levná záležitost, a každý přivýdělek se hodí. Zřejmě vás ale napadají různé otázky, jako: Je práce při mateřské vůbec legální? Na co si dát pozor? A kde vlastně hledat práci, která se skloubí s péčí o malého potomka? Zjistěte odpovědi na 5 nejčastějších otázek ohledně práce při mateřské či rodičovské dovolené.

Zajímá vás, zda je práce při mateřské legální, kde hledat a na co si dát pozor? Zjistěte odpovědi na nejčastější otázky a přivýdělek při mateřské si usnadněte.


Transparentní mzda: Jak budoucí směrnice EU ovlivní naši pracovní kulturu?

Transparentní mzda: Jak budoucí směrnice EU ovlivní naši pracovní kulturu?
5.4.2024

Pokud jste někdy přemýšleli, kolik asi vyděláváte ve srovnání s vašimi kolegy, pak by vás mohla zaujmout nová směrnice EU o transparentním odměňování. Ano, správně jste slyšeli. Tvrdí se, že se brzy dozvíme, kolik kdo ve firmě vydělává. Trochu to zní jako scéna ze špionážního thrilleru, ale brzy to může být realitou.

Jak se vás transparentní mzda dotkne? Jak by se mohl změnit váš pracovní život, když budete vědět, kolik peněz si domů vaši kolegové a nadřízení odnáší?


Zkrácené úvazky: Výhody vs. nevýhody

Zkrácené úvazky: Výhody vs. nevýhody
28.3.2024

Možná si říkáte, že život je příliš krátký na to, abyste ho strávili pouze v kanceláři. Zkrácené úvazky se stávají stále populárnější volbou. Pro ty, kdo se na tuto novou cestu odváží vydat, nabízí fascinující výhody. Podrobněji se podívejme, co všechno vám mohou zkrácené úvazky nabídnout. A posvítíme si také na jejich stinné stránky.

Zkrácené úvazky mohou znamenat více času na osobní život, ale i menší příjem a omezený kariérní růst. Jak se vyrovnat s výzvami a užívat si výhod?


Výpočet dovolené při zkráceném úvazku

Výpočet dovolené při zkráceném úvazku
27.2.2024

Přemýšlíte, jak na výpočet dovolené při zkráceném úvazku? V dnešní době, kdy hraje prim hledání rovnováhy mezi pracovním nasazením a osobním životem, stále více lidí volí zaměstnání na zkrácený úvazek. Je to krok směrem k flexibilitě, kdy se práce stává součástí života, nikoli jeho dominantou. Co to ale znamená pro dovolenou? Jak můžeme naplno využít své volné chvíle, když pracujeme méně? Pojďme si to rozebrat.

Zjistěte, jak na správný výpočet dovolené při zkráceném úvazku. Včetně praktického příkladu a odpovědí na důležité otázky.


Průvodní dopis: 8 praktických tipů

Průvodní dopis: 8 praktických tipů
29.1.2024

Průvodní dopis může být vstupenkou k vaší vysněné kariéře. Jak napsat takový, který vás vynese nad konkurenci? Co do něj napsat a kdy ho poslat? Zde máte 8 praktických tipů, které vám pomohou oslnit HR oddělení i vašeho nového šéfa.

Průvodní dopis vám může otevřít dveře k vaší vysněné kariéře. Kdy ho psát, co do něj napsat, jak by měl být dlouhý? Inspirujte se 8 praktickými tipy.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779