Učesat. Oholit. Namalovat se (ale ne příliš). Vybrat pěkné oblečení. I vy se takto připravuje na pohovor se svým potenciálním zaměstnavatelem? První dojem je rozhodně důležitý a nezaměnitelný. Je ovšem spousta věcí, které si o vás může potenciální chlebodárce zjistit předem. Říkáte si kde? Přece na Internetu.
Internet se stal z vymoženosti samozřejmostí. Praktickým nástrojem pro práci i zábavu. Když se vám nechce ven a máte chuť si s někým „pokecat“, stačí kliknout na ikonu a můžete začít. Se známými - neznámými, veřejně i soukromě. Je to jen na vás. Sociální sítě – místa, kde se lidé „setkávají“ online. Sdílejí informace, zážitky i pocity. Vše zdarma 24 hodin denně.
Mnoho lidí využívá sociální sítě nezdravým způsobem. Patříte mezi ně? Denně jste připojení hodiny. Svěřujete se se svými osobními pocity a problémy. Přikládáte desítky fotek. Zapojujte se do všech diskuzí. Nemáte mnoho reálných přátel, ale těch internetových tisíce.
Kromě zábavy, ať už v dobré či špatné míře, vám sítě pomáhají sehnat odborníky na slovo vzaté, vyřešit problémy pouhým dotazem nebo třeba najít nové zaměstnání.
Ideální pro prezentaci vašeho životopisu. Jedná se o profesní síť, která slouží převážně k vyhledávání zaměstnanců, a pracovním a obchodním kontaktům.
Založte si účet na www.linkd.in/changelanguage. Vyplňte informace o vzdělání, pracovních zkušenostech a účastech například na charitativních činnostech. Přiložte fotografii. Vynechte fotky z dovolených, s partnery či mazlíčky. Jedná se o profesní záležitost. Dejte si na profilu záležet. Myslete na to, že se takto představujete svému budoucímu zaměstnavateli. Pokud se pouštíte do diskuzí, držte své emoce na uzdě. Jedná se o pracovní sítě. Chcete si popovídat, jak bylo o dovolené, jak vás štve deštivé počasí nebo kdo vás cestou do práce naštval? Použijte Facebook.
Facebook se pro práci příliš nehodí. V budoucnu možná nastane doba, kdy to bude jinak, ale dnes to tak ještě není. Facebook slouží pro trávení volného čas a komunikaci s přáteli. Účet si založíte na https://www.facebook.com/. Zvažte, co všechno budete prezentovat. To, že facebook není pracovní sítí neznamená, že si vás nemůže budoucí zaměstnavatel „proklepnout“. Sdílejte veřejně jen to, co vám neuškodí. Například komentáře typu...“dnes mě šéf naštval, vzal jsme si sick day, protože jsem byl včera na super párty“ si raději odpusťte.
Twitter je spíše než sociální síť komunikační platforma. Blíží se spíše ICQ. Na rozdíl od něj však komunikace probíhá veřejně. Založení účtu je jednoduché. Použijte www.twitter.com a nechte se vést instrukcemi. Twitter je o interakci. S ostatními komunikujete pomocí krátkých zpráv, tzv. tweetů.
Uvažujete o změně profese? Nejste spokojeni se současnou pracovní pozicí nebo si jen chcete prověřit, jaké jsou vaše silné stránky? Otestujte se online.
Vstoupit do online psychologického testováníVšechny tyto body jsou samozřejmě velmi obecné a některé z nich ani ovlivnit úplně nemůžete. Každopádně je dobré se minimálně vyvarovat jejich opaku.
Rada na závěr – pečlivě si nastavte sdílení obsahu!!! To, jak se prezentujete na sociálních sítích, může ovlivnit vaši budoucnost. Není výjimkou, že si vás váš budoucí zaměstnavatel proklepne.
APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444
Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477
brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779