Co přinesl Covid vědě, technologiím a světu

Co přinesl Covid vědě, technologiím a světu
27.11.2020

Všem je jasné, že v post-pandemickém světě bude spousta věcí jinak. Ačkoliv má člověk vůči změnám hluboko zakořeněnou nedůvěru, řada jich vedla nebo povede dobrým směrem. Jaké pozitivní dopady měla současná situace na vědu, technologie, strojírenství, vývoj a pokrok? A jaké vize naopak vzbuzují protichůdné názory?

Jaké pozitivní dopady měla současná situace na obory jako věda nebo strojírenství? A co naopak vzbuzuje protichůdné názory?


Home office a motivace k práci: jak udržet lidi ve hře

Home office a motivace k práci: jak udržet lidi ve hře
18.11.2020

Z domu dnes pracuje každý, u koho je to alespoň trochu možné. Za poslední měsíce se náhled některých lidí na home office podstatně změnil. Na vině je nedostatek sociálního kontaktu a pocit osamělosti, který práce z domova jenom umocňuje. Jako by toho nebylo málo, zaměstnavatelé čelí další výzvě: udržet si navzdory izolaci zájem a angažovanost zaměstnanců. Pomoci naštěstí mohou i jednoduché triky.

Zaměstnavatelé čelí další výzvě: udržet si navzdory izolaci zájem a angažovanost zaměstnanců. Jak na motivaci při dlouhodobé práci z domu?


Co přinesou lepší časy? Možná větší zájem o firemního psychologa

Co přinesou lepší časy? Možná větší zájem o firemního psychologa
29.10.2020

Současná doba a její dění dávají zabrat nejspíš každému. Situace, jaká nemá v novodobých dějinách obdoby, je pro člověka náročná po všech stránkách. Tu psychickou nevyjímaje. Jakkoliv je však současnost šílená, přinesla nebo přinejmenším jistě přinese také něco dobrého. Možná poteče ze státního rozpočtu víc peněz do vědy. A možná se naučíme lépe přijímat, že onemocnět můžeme nejen na těle, ale i na duši. Mezi standardními zaměstnaneckými benefity se tak třeba může časem objevit i firemní psycholog.

Jakkoliv je současnost šílená, přinesla nebo přinejmenším jistě přinese také něco dobrého. Možná se naučíme lépe přijímat, že onemocnět můžeme nejen na těle, ale i na duši.


Pomocná ruka jménem outplacement: nenechte zaměstnance na holičkách

Pomocná ruka jménem outplacement: nenechte zaměstnance na holičkách
14.9.2020

Nouzový stav, mediální masáž, obavy z budoucnosti… nečekaných situací, kterým museli zaměstnanci napříč obory v poslední době čelit, není málo. Alespoň chvíli se potenciálního propouštění obával snad každý. U určité skupiny lidí se jejich obavy navíc naplnily. V náročném období může - stále ještě svým - zaměstnancům podat pomocnou ruku zaměstnavatel. Outplacement je účinný způsob, jak celý proces zvládnout tak, aby všechny zúčastněné bolelo propouštění co nejméně.

Outplacement, nezávislý pohled třetí osoby, je účinný způsob, jak při propouštění nepáchat zbytečné škody.


Jak na motivaci zaměstnance, když schází peníze na atraktivní benefity

Jak na motivaci zaměstnance, když schází peníze na atraktivní benefity
13.8.2020

Ještě nedávno řešili majitelé firem, ředitelé i personalisté zcela opačný problém než dnes. Lámali si hlavu nad nejrůznějšími zaměstnaneckými benefity, které by pomohly nalákat - a především udržet - schopné lidi. Dnes mnohdy uvažují, jak ze zaměstnaneckých výhod opatrně ukrojit, aniž by tím ve vlastní firmě způsobili vlnu nevole. Měl by se však zaměstnavatel obávat odchodu zaměstnanců, pokud jsou tím, co je ve firmě drží, opravdu jen benefity?

Nutí vás úspory ukrajovat ze zaměstnaneckých benefitů? Bojíte se, že tím přijdete o zaměstnance? Pak je otázka, zda je čeho se bát.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779