Jak se znovu pracovně rozjet po návratu z dovolené

23.8.2022

Léto je konečně tady a pro vás nastala vytoužená doba letní dovolené. Dilema kam se pojede, kdy a za kolik máte dávno vyřešené a teď už se jen těšíte až váš zasloužený odpočinek začne.  Pracovní notebook odhodíte do dáli, telefon vypnete, a i když své kolegy máte rádi, teď o nich nechcete pár dní ani slyšet. Užít si dovolenou je jedna věc, ale vrátit se zpátky do pracovního procesu a nenechat se hned první den pohltit stresem je věc druhá. Víte, jak na to?

Pořádně si odpočiňte!

Základem všeho je pořádný odpočinek. Pár uškudlených dní nestačí. Aby si člověk skutečně odpočinul, potřebuje minimálně 14 dní volna. První dny dovolené si organizmus bude zvykat na dovolenkový režim a osvobozovat se od pracovního stresu a starostí. Poslední dny dovolené už člověk naopak tráví myšlenkami v práci a snaží se připravit na návrat ke všedním dnům, starostem a stresu.

Jak se po návratu nezbláznit

Dovolená je u konce a vás čeká návrat do práce. Přemýšlíte, jak ustát návrat do všední reality a nepřijít hned první den o načerpanou energii? Dopřejte si den volna navíc! Po návratu z dovolené ještě jeden den odpočívejte a vzpamatujte se z návratu do běžného režimu. Nástup do práce pak pro vás bude menší šok.

První dny v zaměstnání

Po návratu do práce se první dny věnujte jenom neodkladným úkolům. Nesnažte se řešit všechny věci naráz a k méně důležitým činnostem se postupně propracujte. S tímto postupem pro vás bude návrat do reality mnohem méně náročný a déle si udržíte dobrou náladu a pozitivní energii, kterou jste na dovolené načerpali.

Jestliže jste na dovolené dospěli k nějakému zásadnímu rozhodnutí a chcete třeba své zaměstnání změnit, mrkněte se na naši nabídku volných pozic.


Štítky: Motivace

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779